Kolejne nominacje dla Veddera

Eddie Vedder zbiera kolejne nominacje do nagród za swój muzyczny wkład do filmu „Into The Wild” (niestety w kinach w Polsce nie będzie wyświetlany). Po Grammy przyszła kolej na Złote Globy – czyli nagroda od „dziennikarzy filmowych akredytowanych w Hollywood”.

Tak naprawdę gremium wybierające zwycięzców z dziennikarzami ma niewiele wspólnego, ale nagroda i tak uznawana jest za prestiżową. Przede wszystkim dlatego, że zwiększa szansę na zdobycie statuetki Oscara. O, przepraszamy, powinno być Oscara®. I tak Vedder zwiększył swoje szanse na Nagrodę Akademii™ (tzn. dostał nominacje do Złotych Globów) w kategoriach: „najlepsza piosenka” (za utwór „Guaranteed”) oraz „najlepsza muzyka” (za ściężkę dźwiękową do „Into The Wild”, wespół z Michaelem Brookiem i Kaki King).

A’propos Oscarów: podano listę piosenek, ktore zakwalifikowały się do wyścigu po te wyróżnienia. Z czterech zgłoszonych piosenek Veddera wypadło „No Ceiling”, a ostały się „Guaranteed” (w tym momencie faworyt), „Rise” oraz „Society”.

Tagi: , , , , ,