Vedder rusza po Oscary

Lider Pearl Jam ma szansę zostać nagrodzonym Oscarem – niewątpliwie najsłynniejszą nagrodą branży filmowej. Amerykańska Akademia Filmowa pod ocenę podda te piosenki z filmu „Into The Wild”:

  • „Guaranteed”
  • „No Ceiling”
  • „Rise”
  • „Society”

Utwór „Hard Sun” nie mógł zostać zgłoszony do konkursu jako, że jest coverem – oryginał powstał zupełnie niezależnie od „Into The Wild”. Także utwór „Long Nights” nie mógł być zgłoszony ze względów regulaminowych – Vedder napisał go bowiem z myślą o innym filmie, a mianowicie „Body Of War”. Z kolei piosenka „Society” – choć powstała pod kątem „Into The Wild” – nie jest autorstwa Veddera, więc w przypadku jej zwycięstwa jeden Oscar powędruje w ręce Veddera (jako wykonawcy), a drugi – do Jerry’ego Hannana (autora i współwykonawcy).

Do boju o nagrodę w kategorii „najlepsza muzyka filmowa” wystawiono też instrumentalną część ścieżki dźwiękowej „Into The Wild” autorstwa Michalea Brooka, Kaki Kinga i Eddiego Veddera. Istnieje więc prawdopobieństwo, że frontman Pearl Jam za jednym podejściem zdobędzie nagrodę w dwóch kategoriach. Na werdykt Akademii musimy jednak jeszcze trochę poczekać: ogłoszenie nominacji odbędzie się 22. stycznia 2008 roku, a ceremonia wręczenia nagród – 24. lutego.

Jeśli ktoś jeszcze nie nabył albumu Veddera to informujemy, że piosenek zgłoszonych do wyścigu po Oscary można posłuchać na stronie wytwórnii Paramount Vantage, w sekcji „Song”. Warto przy okazji zajrzeć do sekcji „Score” – tam do odsłuchania są fragmenty instrumentalnej muzyki z filmu. Na sam koniec jeszcze jedna informacja: kolejnym singlem z solowego/filmowego albumu Veddera będzie „Guaranteed”. Utwór ma być opatrzony teledyskiem.

Tagi: , , , , , ,