„You Forgot Poland” zapamiętane

Słynna akcja polskich fanów, którzy w 2006 roku jeżdżąc po Europie przypominali Pearl Jam o kraju nad Wisłą została uwieczniona na nowym DVD zespołu.

„Immagine In Cornice” / „Picture In A Frame” to zapis koncertów Pearl Jam, które odbyły się w zeszłym roku we Włoszech. Na koncertach bawili się nie tylko mieszkańcy Półwyspu Apenińskiego – wśród publiczności byli także przedstawiciele tak odległych od Italii krajów jak Meksyk, Brazylia, Egipt, Izrael, czy też tych położonych bliżej, w Europie: Szwecja, Finlandia, a także Polska. Wiele z tych nacji daje się zauważyć na filmie. O tym, w którym momencie pojawiają się nasi rodacy informujemy w dalszej części newsa – jeśli ktoś jeszcze nie oglądał „Immagine In Cornice” i nie chce sobie psuć niespodzianki lepiej niech nie zagląda.

Polska flaga jest dość widoczna podczas „Rockin' In The Free World” z Pistoii. Biało-czerwone barwy dostrzeżecie przyglądając się tej części publiczności, która opiera się o barierki ustawione prostopadle do sceny.

Żadnych problemów ze zidentyfikowaniem rodaków nie będzie podczas oglądania napisów końcowych. Gdy „licznik” odtwarzacza wskaże 1:30:42 po lewej stronie ekranu pojawi się gromadka fanów z koszulkami i z polską flagą przyozdobionymi hasłem „You Forgot Poland”. Kadr poniżej:

“You Forgot Poland” na DVD

Oczywiście nie trzeba przypominać, że akcja odniosła pożądany efekt.

Tagi: , , , , , , ,