Daty koncertów w Europie

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami pearljamowy fanklub ogłosił dzisiaj daty i miejsca koncertów Pearl Jam w Europie. Oto one:

  • 13. sierpnia, Ahoy, Rotterdam, Holandia
  • 15. sierpnia, Wuhlheide, Berlin, Niemcy
  • 17. sierpnia, MEN Arena, Machester, Wielka Brytania
  • 18. sierpnia, O2 Arena, Londyn, Wielka Brytania

Wejściówki będą dostępne od 8. maja na tych stronach: Live Nation NL (Rotterdam), Tickets.de (Berlin), Live Nation UK (Manchester i Londyn), MEN Arena (Manchester). Cały czas trwa też przedsprzedaż biletów dla fanklubowiczów – i o dziwo – po kilku godzinach wciąż nie są wyprzedane (z wyjątkiem tych na koncert w Berlinie). Może dlatego, że są drogie i z wyjątkiem koncertu w stolicy Niemiec nie gwarantują wcześniejszego wejścia na teren imprezy.

Sierpniowa mini-trasa po Starym Kontynencie będzie dla zespołu rozgrzewką przed nieco większym tournee po Stanach Zjednoczonych. Po wydaniu studyjnego albumu zespół ma nadzieję wrócić do Europy na pełnowymiarową trasę. Premiera nowego krążka zapowiadana jest na wrzesień. Czy to oznacza, że Pearl Jam zawita do nas jeszcze przed końcem 2009 roku? Nie wiemy. Dodam tylko, że takie nietypowe podejście do nadchodzącej trasy ma związek ze sprawami osobistymi jednego z członków zespołu – gdzieś w międzyczasie ów niezidentyfikowany bliżej pearljamowiec ma zostać tatą. Tako rzekł Ed Vedder, o w tym wywiadzie.

Tagi: ,