Rolling Stone, The Who i The Ramones z Vedderem

Giganci rocka, zespoły Rolling Stones, The Who i The Ramones, przygotowują DVD dla swoich fanów.

Już we wtorek, 12. czerwca, w sklepach sieci BestBuy pojawi się zestaw czterech płyt DVD zatytyłowany „The Biggest Bang”. Ów zestaw dokumentuje ostatnią trasę Rolling Stonesów. Będzie można obejrzeć zapis z koncertów w Texasie, Japonii, Brazylii, Argentynie. Do tego mnóstwo dodatków: wywiady, duety, reportaże zza kulis. Wśród tych dodatkowych atrakcji właśnie znalazło się miejsce dla Eda Veddera. Wokalista Pearl Jam we wrześniu 2005. roku, na koncercie Stonesów w Filadelfii, wykonał przebój „Wild Horses”, oczywiście w duecie z Mickiem Jaggerem. Właśnie to wykonanie, oraz przeprowadzony przy okazji wywiad, znajdzie się na DVD.

DVD The Who, pojawi się w sklepach (nie tylko w tych pod szyldem BestBuy) na jesieni. Formuła wydawnictwa podobna – zapis koncertu plus wywiady. Wypowiadać się o zespole będą m.in. Edge z U2 i Ed Vedder z Pearl Jam. Głównym daniem będzie koncert z Leeds, który odbył się 14. lutego 1970 roku (znanego z płyty „Live At Leeds”).

29. czerwca zaś swą premierę będą miały dwa filmowe wydawnictwa Ramones’ów. Pierwsze z nich: „Too Tough To Die” upamiętnia najlepsze momenty koncertu jaki odbył się 12. września 2004 roku z okazji 30-lecia istnienia kapeli. Wśród gwiazd jakie uświetniły to wydarzenie znajdziemy m.in Eddie’go Veddera, RHCP, X i Henry’ego Rollinsa. Oprócz koncertu na DVD znajdzie się też relacja z odsłonięcia pomnika Johnny’ego Ramone’a, w której to uroczystości Vedder również uczestniczył.
Drugie DVD nosi tytuł „Live at the US Festival 1982” i jak łatwo się domyślić zawiera nagranie koncertu z 1982 roku na festiwalu US.
Uroczysta premiera obu wydawnictw odbędzie się na cmentarzu „The Hollywood Forever” w Los Angeles.

Tagi: , , , ,