2006-09-22 Sazka Arena, Praga, Czechy

Wczoraj, w praskiej hali Sazka, zespół zagrał bardzo ciekawy set, przedstawiający się nastepująco:

Support: Tarantula A.D.
Set: „MFC”,”Last Exit”, „Animal”,”Life Wasted”, „Elderly Woman Behind The Counter In A Small Town”, „World Wide Suicide”, „Insignificance”, „Marker In The Sand”, „Unemployable”, „You Are”, „Sad”, „Whipping”, „Even Flow”, „Daughter”, „Alone”, „Jeremy”, „Do The Evolution”
Bis: „Dead Man Walking”, „Man Of The Hour”, „Nothingman”, „Leatherman”, „Better Man”/”Save It For Later” (The English Beat), „Alive”
Bis 2: „Bu$hleager”, „Comatose”, „Given To Fly”, „Rockin’ In The Free World” (Neil Young), „Yellow Ledbetter”

Bardzo dobrej jakości klip z „Even Flow”, nakręcony przez Wiedźmina.

Nagranie video fragmentu „Even Flow”

Na forum Wishlist roi się oczywiście od relacji, fotek i filmików — co wynika oczywiście z dużej ilości Polaków obecnych na koncercie. W tak sprzyjających okolicznościach akcja „You Forgot Poland” mogła nabrać rozmachu. Szczegóły w dalszej części newsa.

O polskiej akcji zespół dowiedział się już w Lizbonie, ale zgodnie z oczekiwaniami jej kulminacyjnym punktem okazała się Praga, gdzie Polaków było szczególnie dużo. Na dodatek nie tylko nosili koszulki jak się patrzy, ale również dawali dowód swej obecności licznymi flagami. Największa z nich, przywieziona przez jacksega miała około 6 metrów długości. I mimo, że umieszczona była w widocznym miejscu, mimo, że w pewnym momencie koncertu była jedynym oświetlonym punktem w całej hali, to na spostrzeżenie jej przez Eda Veddera przyszło fanom czekać aż do ostatniego z utworów zagranych tego wieczora, czyli „Yellow Ledbetter”.

Wtedy to Ed przyuważywszy grupę polskich fanów na płycie wyposażonych w wędrowną flagę udekorowaną sławnym hasłem i wizerunkiem George’a W.Busha (flaga ta była na koncertach we Włoszech, a potem również w Berlinie) zmienił fragment tekstu piosenki na „I will never forget you there”. Rzeczona grupa fanów wskazała wokaliście gdzie ten ma spojrzeć. Vedder spojrzał na olbrzymią flagę jacksega, gestem dłoni pozdrowił jego i jego towarzyszy, a potem, również za pomocą swojej łapy, dał do zrozumienia wyżej wspomnianym fanom z płyty, że zauważył. Miły epizod, prawda?

Dla tych, którzy muszą zobaczyć, aby uwierzyć filmik dokumentujący kluczowy moment:

Ed dostrzega flagę „You Forgot Poland”

Mało? Tu jeszcze jeden filmik, na którym można usłyszeć zmieniony fragment w „Yellow Ledbetter”, oraz zobaczyć samą flagę.

Tagi: , , , , ,